Barion Pixel
A szavak tettek.”

A kosár tartlama

Tovább a fizetéshez

Összesen fizetendő:

Új könyvek Atlantisz könyvek Minden bolti könyv Ajánlatunk Vásárlóink kedvencei Most különösen kedvező árú könyvek

Tekintse meg legújabb könyveinket

Egy nap Picassóval. Jean Cocteau 29 fényképe

Egy nap Picassóval. Jean Cocteau 29 fényképe
Borító: Kötött
ISBN: 9789630888813
Nyelv: magyar
Méret: 23,3
Oldalszám: 131
Megjelenés éve: 2014
-10%
3 700 Ft
3 330 Ft
Elfogyott
A kedvezményes árak kizárólag a webshopunkon keresztül leadott megrendelésekre érvényesek!

Egy nap Picassóval. Jean Cocteau 29 fényképe

Orosz Márton művészettörténész, a Szépművészeti Múzeum fotó- és médiagyűjteményének kurátora, az egri kiállítás rendezője az MTI kérdésére elmondta, hogy Jean Cocteau fényképsorozatát együtt még sosem láthatta a közönség. A legteljesebb tárlat 1998-ban volt az Egyesült Államokban, de akkor még csak 25 képet ismertek.

Hozzátette: a francia alkotó 29 képe 1916. augusztus 12-én készült a párizsi Montparnasse művésznegyedében, Pablo Picasso mellett a korszak számos, Párizsban élő avantgárd művésze látható rajtuk, például Amadeo Modigliani, Max Jacob, Moise Kisling.

A fényképek készítésének időpontját Billy Klüver amerikai mérnök határozta meg az 1970-es években. Ehhez a Párizsi Obszervatóriumtól kért ki adatokat, a fotókon látható épületek árnyékait lemérve számította ki az időpontot.

"A képek az első világháború alatt készültek, Jean Cocteau ekkor a fronton szolgált, de pár napra hazatért, ekkor készítette a fotósorozatot a barátairól az édesanyja fényképezőgépével" – mondta a művészettörténész.

A tárlatot március 15-én délután Orosz Márton nyitja meg a Kepes Intézetben. A fotók mellett Picasso több alkotását is láthatják az érdeklődők, a Szépművészeti Múzeumból érkező alkotások a fényképek készítésének időszakából származnak.
A világpremiernek helyet adó egri Kepes Intézet névadója Kepes György (1906–2001) képzőművész.

A selypi születésű alkotó a festőművész Csók István tanítványa volt, az elsők között ismerte fel a művészet és a technológia közötti kapcsolatokat, a vizuális nyelv jelentőségét és lehetőségeit. Munkássága során főleg a fénnyel kísérletezett, az állandó kiállításon festményei, avantgárd fotói és a fénnyel alkotott művei tekinthetők meg. Több mint 200 alkotását 1991-ben adományozta a városnak, ezek láthatók az állandó kiállításon.





Kapcsolódó könyvek

Ez az oldal sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében. Részletek Elfogadom